1993 yılında ev aksesuarları üretimi üzerine kurulan Selim Hediyelik, özgün tasarımları çok daha hızlı hayata geçirmek ve maliyetlerini azaltmak için Zortrax 3 boyutlu yazıcıları tercih etti.

Hediyelik eşya üreticileri, tüketicinin beğenisini kazanacak birbirinden farklı tasarımlara sahip ürünleri en hızlı şekilde pazara sunmak için sürekli rekabet halindeler. Bu hem tasarım, hem üretim açısından oldukça zorlayıcı bir süreç.

Neyse ki teknolojinin sunduğu imkanlar burada da imdada yetişiyor. 1993 yılında ev aksesuarları üzerine üretim yapmak amacıyla kurulan Selim Hediyelik, 3 boyutlu yazıcılarla sadece işini geleceğe taşımakla kalmıyor, ciddi bir rekabet avantajı sağlıyor.

Selim Hediyelik Ürün Tasarımcısı Salih Çetin, ürünlerini daha hızlı, daha kolay, daha özgün şekilde üretmek için 3 boyutlu baskıya yöneldiklerini söylüyor. Tüm bunların maliyetleri düşürmek adına önemli fayda sağladığına da dikkat çeken Çetin, “İşlerimizi 3 boyutlu baskıyla yaptığımızda süreç çok kısaldı. Artık istediğimiz ebatlarda, istediğimiz özgünlükte ürünleri kolayca tasarlayıp bastırarak üretime hazır hale getirebiliyoruz” diyor.

Çetin, bu iş için tercih ettikleri Zortrax M300 modelinin sunduğu geniş baskı hacminin pek çok ihtiyacı karşılamaya yeteceğini ifade ediyor. 3BFab ile tanışmalarını da şöyle anlatıyor:

“Bu yazıcıya karar vermeden önce pek çok fuar gezdik. 3BFab ile bu fuarlarda tanıştık. 3BFab sadece ürünleri üzerindeki bilgisi ve hakimiyetiyle değil, sunduğu servis olanaklarıyla ve materyalleri hızla temin edebilmesiyle de bize çok yardımcı oldu.”