Çocukların bir numaralı yiyeceği brokoli! deseydik herhalde hepiniz çok şaşırabilirdiniz. Maalesef yapılan araştırmalar gösteriyor ki sebze yeme alışkanlığı geliştirmek çocuklarda bir hayli emek istiyor. Bu noktada çocuğuna sebze yemeği aşılamak isteyen ve fakat bir hayli zorlu zamanlar geçiren anne babalar için çözüm 3D Printing teknolojisinden geldi.

Le FabShop tasarım atölyesinin, sebze yemeklerinden hoşlanmayan inatçı çocuklarınız için çok pratik bir çözümü var. Her anne-baba gibi siz de çocuğunuz için endişelenmeniz normal. Malesef büyüme çağındaki çocuklar sebzelerden çok hoşlanmıyorlar ve bu noktada ebeveynleri zorlu bir görev bekliyor. Bu noktada yapılan en büyük yanlış ise zorlama ile besinlerin sevdirilmeye çalışılması. Uzmanlar çocukların bazı alışkanlıkları edinebilmesi için sürekli ısrar edilmesinin tam tersine bir etki yaratarak, çocuğun bu alışkanlığı tamamen reddetmesine kadar gidebileceğini öngörüyorlar. Şöyle bir kendi çocukluğunuzu da düşünürseniz aslında pek de haksız sayılamayacaklarını göreceksiniz!

Sebze Yemeğinde Sunum Çok Önemli!

Bir çocuğun hayal dünyası ile kendinizinkini bağdaştırmaktan vazgeçerek işe başlayabilirsiniz. Malum kendi iç dünyalarında bugün artık bir yetişkin olarak sizin kafanızda kuramayacağınız kadar renkli hayallere sahipler. Bu açıdan düşünürseniz çocuklar onların bakış açısına hitap etmeyen, renkli dünyalarıyla bağdaşmayan sıkıcı eğitimlere kapıları her zaman kapalı olacaktır. Çocuklar gibi düşünebilmeye yani empati kurmaya çalışmak önemli adımlardan birisi. İşte tam da bu noktada eğer siz de sebze yemeği sevdirmeye çalışan anne babalardansanız sebze ve meyveleri onların hayal dünyasına uygun hale getirmek işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

İşte 3D Yazıcı ile Yapabilecekleriniz!

Evinizde bulunduracağınız bir 3D Yazıcı ile sebze yemeyen çocuğunuz için bu anı bir oyuna çevirebilirsiniz!  Le FabShop bu noktada 3D yazıcılar ile üretebileceğiniz ve sebzelerin üzerine takarak harika görünümler yaratabileceğiniz tasarımları sizler ile paylaşıyor! Bir kabağı helikopter, bir patlıcanı denizaltı olarak tabağa koyduğunuzu düşünün ve bunlar üzerinden yaratacağınız hikayeler ile bir yandan onu eğlendirebilir bir yandan da yavaş yavaş bu yeme alışkanlığını kazanmasını sağlayabilirsiniz.

sebze

Yada sadece üretin, hayal etmesi onlara kalsın! Hatta ilerleyen süreçte tasarımı birlikte yapabilir ve sebzeleri çok daha farklı nesnelere dönüştürerek kaliteli vakit geçirme anlamında bir aktivite haline de dönüştürebilirsiniz.

sebze

Çocukken sadece belki beslenme anlamında kullanacağınız 3D yazıcının, zaman ilerledikçe onun ilk, orta ve yüksek öğrenimine kadar mühendislik, mimari, tasarım, üretim, modelleme gibi bir çok konuda sıkı bir destekçisi olacağını da düşünürseniz pek de yabana atılacak bir yatırım değil.

sebze
Bu tarz parçaları hemen indirip yazıcınızda basabilirsiniz.

Eğer hala bir 3D yazıcınız yoksa bilgi almak için hemen 3bfab danışmanlarımıza ulaşın!