Bildiğiniz gibi 3D Printing dünyasında üretim uygulama alanlarına göre farklılık gösteriyor. Üretimi ne şekilde ve ne üzerine yapmak istediğiniz ise kullanacağınız cihazın tipini belirlemede önemli etkenlerden birisi. Bu noktada 3D Printing’de en popüler teknolojilerinden birisinin SLA (Stereolithography) olduğunu söyleyebiliriz. Sıvı reçine, cihazın içerisindeki özel lazer ve ayna sistemiyle dondurularak 3 boyutlu üretim gerçekleşiyor. Özellikle ince detay çalışmak isteyenlerin tercihi SLA teknolojisinin liderlerinden FormLabs’ın aynı zamanda dayanım da isteyenlere güzel bir haberi var!

Reçine: hem detay hem dayanım isteyenlere!

reçine
tough reçine

3D Printing teknolojisinin en detay severi ve SLA teknolojisi ile üretim yapan 3D üretim cihazlarının en iyi bilinen markası FormLabs şimdi de “Tough-Sert-Reçine”siyle, detaylara güç katıyor! En son yayınladığı tanıtım filminde pek çok farklı uygulama alanında kullanımını da içeren çekimler “Tough” yani sert reçine ile yapabileceklerinizin sadece bir öngörüsü gibi. Formlabs bu ürünü Form 1+ isimli cihazında kullanılacak şekilde tasarlamış.

FormLabs, ürünlerinin resmi Türkiye distribütörü 3bfab’ın da bünyesinde halihazırda bulunan, şeffaf, beyaz, gri, esnek, dökümlenebilir reçinelerine şimdi de dayanımı ve bir o kadar da esnekliği ile öne çıkacak “Tough” reçineyi de ekleyerek ürün segmentini biraz daha genişletmiş oldu. Kuyum, medikal, dental, sanayi, sinema, müzik gibi alanlarda üretim için tercih edilen FormLabs ürünleri yeni reçinesi ile bu üretim alanlarını daha da genişleteceğe benziyor.

FormLabs Form1+ için üretilen “Tough-Sert” reçine, sert plastic parçaların basımında size, mukavemet ve uzama dengesi sağlar. Daha az kırılgan ve fakat darbe dayanımı daha fazla bu reçine çeşitli mühendislik uygulamaları için ideal! İsterseniz izleyip kendiniz karar verin!

3bfab bünyesinde teknoloji danışmanlarımız ile görüşerek siz de Tough reçine hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu arada halihazırda satışı devam eden diğer reçine ürünleri ve Formlabs Form 1 ve Form 1+ hakkında detaylı bilgi almak isteyenleri de web sayfamızı ziyaret etmeye bekleriz. Aslında daha da iyisi İstanbul Ümraniye’de bulunan ofisimizi ziyaret ederek bu ürünlerin tamamını yakından inceleyebilir, size ait bir ürün baskısının yapılması için de talepte bulunabilirsiniz. Sonucu gördükten sonra karar vermeniz daha da kolay olacaktır!