3bfab ofisi her alanda projeleri ve güncel içerikleri ile 3D teknolojisini tanıtmaya ve yaygınlaştırmaya devam ediyor. Son olarak bağımsız oyun dergisi Oyungezer ile bir araya geldik ve derginin maskontunun 3 boyutlu tasarımını oluşturarak baskısını ofisimizde gerçekleştirdik. Bu keyifli çalışmayı da sizler için haber haline getirdik.

Oyungezer Dergisi Mayıs sayısı için, Cem Tezcan derginin maskotu olarak kullanılan bir koyunu (kendi deyişleri ile goyun) modelledi. 3 boyutlu modelleme aşamalarını görmek isterseniz derginin Mayıs ayı sayısını mutlaka edinin. Biz modelleme aşamasından birkaç görüntüyü aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Oyungezer Dergisi

oyungezer dergisi

Oyungezer Mayıs 2014 

Modellemede kullanılan üç boyutlu modelleme programının adı Modo. The Foundry şirketine ait program Modo aynı zamanda Makerbot ile ortak projelere de sahip. Kullanımı oldukça kolay olan ve özellikle oyun tasarımı ve animasyon konularında geliştirilmiş Modo bizim tasarımımız için de en ideali oldu.

Oyungezer Dergisi Maskotu Goyun 3Boyutlu Karşınızda!

Modelleme işlemi bittikten sonra dosyanın *STL formatında dışa aktarımını yaptık ve Makerbot 3D Yazıcı ile üretime başladık.

oyungezer dergisi

Cem Tezcan tarafından modellenen maskot koyunun “Render” çalışmalarını da yine derginin ilerleyen sayfalarında görmek mümkün.

oyungezer dergisi

“GOYUNUN HEYKELİ YETMEDİ: Goyun Özel Dosyası: 3D Modelleme ve Tasarım” başlığında okuyucularıyla çalışmayı paylaşan Oyungezer Dergisi, oyun severleri 3D üretim teknolojisi hakkında detaylı bilgilendirerek bu alana ilgisi olanları 3D yazıcılar ile tanıştırmış oldu.