2015 yılında 3BFAB’ın en çok ses getiren etkinliklerinden 3BFAB Online seminerleri sezon finalini 27 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirdi.

Ocak 2015 tarihinde başlayan online eğitim seminerleri başladığı günden bugüne Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden yüzlerce katılımcıya 3D Printing hakkında; 3D Printing Nedir?, Nasıl Daha Verimli Kullanılır?, Teknik Bakış, Uygulama Alanlarına göre kullanımı ve benzeri konu başlıklarında detaylı bilgi paylaşımında bulunuyor.

Online Eğitim Seminerimize İlgi Yine Büyüktü!

Online Eğitim
“Hangi Printer Sana Daha Uygun?” konulu seminerden bir görüntü

3bfab, 21. yüzyılın devrim niteliğindeki teknolojisi 3D Printing hakkında eğitim seminerleri vererek, teknolojinin hem yakından tanınmasını hem de verimli kullanımını arttırmayı amaçlıyor. Bilindiği gibi son iki yıl içerisinde Türkiye’de kullanıcı ve meraklılarının sayıca artış gösterdiği 3D Printing teknolojisinde gelişmeler de her geçen gün artıyor. Yanilikleri yakından takip eden 3bfab ekibi de Online Eğitim seminerleri serisi ile hem yeni gelişmeleri izleyicilere aktarıyor hem de katılımcıların sorularını yanıtlayarak, konu hakkında bilgi transferine de aracılık etmiş oluyor.

İçerikleri AR-GE mühendisleri tarafından hazırlanan seminerlerin sonuncusunda da 3BFAB CEO’su Hakan Güzelgöz bilgi verdi. “Hangi Printer Sana Daha Uygun?” konulu seminerde, 3D Printer almadan önce dikkat edilmesi gereken konulara dikkat çekildi. Özellikle extruder tipleri, farklı filament kullanımı, baskı hacmi ve uygulama alanına göre 3D Printing seçiminde dikkat edilmesi gereken hususların tek tek üzerinden geçildi.

Katılımcıların her zamanki gibi sorularıyla eşlik ettiği seminerde, en çok merak edilen konulardan birisi eğitim kurumlarında 3D Printing kullanımı ve Inovasyon merkezi kapsamındaki gelişmeler oldu. Özellikle Makerbot cihazlarının inovasyon merkezine özel yazılımları ilgi gören başlıklardan birisi oldu.

Online Eğitim Seminerleri kapsamında bilgi vermenin ötesinde katılımcılara faydalı olabilecek hediyelerin de verildiği webinarda bu kez de 5 Katılımcı “Uygulamalarla 3 Boyutlu Yazıcı Yapımı ve Kullanımı” kitabının sahibi oldu. Daha önce de online eğitim seminerleri kapsamında Makerbot Mini ve kitap hediyeleri verilmişti.

Yeni sezonda yepyeni konularla 3D Printing Online eğitim seminerleri aralıksız devam edcek! Eğer siz de seminerlerimize katılmak isterseniz http://webinar.3bfab.com/ adresinden form doldurabilirsiniz. Online eğitim seminerleri hakkında bilgi almak ve merak ettikleriniz için de bize webinar@3bfab.com adresine mail atarak ulaşabilirsiniz. Dopdolu konular ve yeni süprizler ile devam edecek eğitim seminerlerimiz içi bizi izlemeye devam edin!