Dünyada 3D teknolojisinin tanınması ve yaygınlaşması anlamında yapılan en önemli faaliyetlerden birisi de 3D Yazıcı Fuarları… Bu kapsamda Amerika’nın Newyork şehrinde 16-19 Nisan tarihleri arasında organize edilen “3D Yazıcı Fuarı” özellikle katılımcılara sunduğu, interaktif teknoloji deneyimi ile 3D teknolojisinin farkındalığı anlamında önemli bir etkinlik olarak yerini aldı.

Medikal dünyasından önde gelen tasarımların yer verildiği fuardan bir örnek: Medikal Kol

Sanat, moda, tıp ve teknolojiyi bir araya getiren tasarımların yer aldığı fuarda dünyanın önde gelen makina üreticileri ve tasarımcıları bir araya geldi. İş böyle olunca da katılımcılar unutamayacakları bir 3D üretim deneyimi yaşamış oldular. Sergilenen 3D yazıcılar ve tarayıcıların dışında uygulama alanlarından örneklerin bolca yer aldığı fuarın en önemli yanı da bu teknolojinin geleceğe dair üretim teknolojilerini nasıl etkileyeceğinin ilk sinyallerini veriyor olmasıydı.

Newyork Soho’dan 3D İzlenimleri

Newyork, Soho’daki Galeri Center 548’de gerçekleştirilen 3D Yazıcı fuarında öne çıkan bir kaç tasarımı sizin için derledik:

Sanatsal tasarımların öne çıktığı fuarda, 3D baskı kalitesi,ürünler, uygulama alanlarının fazlalığı ve detaylar göz doldurdu.

Newyork

Fuar sırasında, yine en çok ilgi çektiğini düşündüğümüz tasarımlar moda sektöründendi. Özellikle fuar esnasında düzenlenen defile ve stantlarda yer bulan 3D basılmış ayakkabılar da katılımcıların en çok ilgi gösterdiği standlar arasındaydı.

Newyork

Newyork

…ve fuarın en keyifli standlarından birisi, 3BFAB ailesine yani katılmış olan BeeVeryCreative  3D Yazıcı ailesi…

Newyork

Newyork 3D Yazıcı Fuarı’nın ardından öne çıkan, akılda kalan kareleri sizin için derledik. Dünya 3D üretim teknolojisini daha yakından tanımak istiyor ve Newyork’da olduğu gibi pek çok farklı ülkede de benzeri etkinlikler yapılarak bu anlamda önemli adımlar atılıyor. Biliyoruz ki teknolojinin tek başına devrim yaratması olası değil, bu ancak uygulama alanlarının gelişmesi ve insanların bu teknolojiyi doğru ve verimli kullanması ile mümkün!