Her ay düzenlediği webinar ile yüzlerce kişiye 3D teknolojisi hakkında bilgi veren 3BFab, 12 Mart tarihinde gerçekleşen webinarında da yoğun ilgi gördü.

İlki “3D Yazıcı nedir?” konusuna odaklanan online seminerin ikincisinde 3D yazıcıların verimli kullanımına yer verildi. Geniş katılım sağlanan seminerin bu sefer bir de süprizi vardı. Webinara katılanlar arasından yapılan çekilişte 1 kişiye Makerbot Mini hediye edildi.

Çekilişin webinarın bitiminde açıklandığı yayında, kazanan üniversite öğrencisi Feyyaz İşman oldu.

Makerbot Mini Üniversite Öğrencisi Feyyaz İşman’ın!

İşman, 18 Mart tarihinde 3BFAB Ümraniye ofisine gelerek hediyesini teslim aldı. Webinarları sürekli takip ettiğini söyleyen Feyyaz İşman, “Webinarları takip ediyorum ve çok verimli buluyorum. Aylardır yaptığım araştırmalarımın üzerine bile webinarlarda yeni bilgiler ediniyorum. Özellikle 3D yazıcıların etkili kullanımıyla ilgili çok faydalı teknik bilgiler ve malzeme özelliklerinden bahsediliyor.” dedi.

Yeditepe Üniversitesi Mimarlık bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Feyyaz İşman, şu anda Bahçeşehir Üniversitesinde yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Yüksek lisans tezi kapsamında 3D yazıcıları araştırmaya başlayan webinar katılımcımız bu anlamda yazıcıyı kazanmasının güzel bir süpriz olduğunu söyledi. Maker kültürünü de takip eden İşman, “3D yazıcılar ile kullanışlı bazı araç gereçler üreten tasarımcılar var, ben de tezden sonra bu gibi çalışmalarla ilgilenmeyi düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Teknik ekibimiz tarafından Makerbot Mini kurulumu sırasında sorularımızı yanıtlayan talihli, 3D Yazıcı teknolojisini geleceği hakkındaki sorumuzu da şöyle cevapladı: “3D yazıcıların geleceğin üretim aracı olacağını düşünüyorum. Teknoloji ilerledikçe çoğu sektörde seri üretimin yerini kişisel (veya yerel) üretime bırakabilecek

bir potansiyele sahip. Hızlı ve ihtiyaca yönelik üretim yapması şimdiden pek çok avantaj yarattı ki birçok alanda bu teknolojiler kullanılıyor, daha da yaygınlaşacağı aşikar, gelecekte her evde bulunan araç-gereçlerden biri haline gelebilir.”