Asansörler için buton panelinden hız regülatörüne kadar pek çok bileşeni üretmek üzere 1989 yılında kurulan Deltatek Asansör, 3 boyutlu yazıcıların işine sağlayabileceği faydaları keşfeden şirketler arasındaki yerini aldı.

Deltatek Asansör, üretim bandında yer alan CNC parkuru, enjeksiyon makineleri, pres ve diğerlerinin yanına 3BFab uzmanlığıyla 3 boyutlu yazıcıları da ekledi. Asansör montajı yapan şirketler için asansör bileşenleri sağlayan Deltatek, bu sayede üretim sürecinde tasarımın ötesine çok daha hızlı ulaşıyor.

Şirketin 3 boyutlu yazıcı kullanımında sektörün öncülerinden olduğunu belirten Deltatek Asansör Genel Müdürü Ege Erboz, “Geleneksel yöntemle üretim yapıldığında dijital ortamdan ötesine geçemiyorduk. Elimize somut ürün alamıyorduk. Özellikle de buton panellerinde. Çünkü bu panellerin görselliği önemli. Göze hitap etmesi lazım. Prototiplerin üretiminde hata ortaya çıkması bizi maliyet ve zaman olarak çok zorluyordu. Kalıpta revizyona gitmek zorunda kalıyorduk. 3 boyutlu yazıcılar bu sorunların çoğuna çözüm getirdi” diyor.

Deltatek şu an üç boyutlu yazıcı teknolojisini hem kalıp öncesinde ürünün örneğini hazırlamak, hem saha testinde plastik aksama ihtiyaç duyulan yerde yazıcıdan aşınan parçaları yenilemek için kullanıyor.

3BFab’ın kendileriyle aynı frekansa sahip olmasından ve ihtiyaçlarını net olarak anlamasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade Erboz, “uzmanlığıyla daima yanımızda olan ve her problemimizle hemen ilgilenen bir şirketler çalışmaktan çok memnunuz” diyor.

3BFab’ın sizin için neler yapacağını öğrenmek isterseniz size bir mesaj ve telefon kadar yakınız.