Core Elektrik Genel Müdürü Emre Sarı, 3 boyutlu yazıcılar sayesinde artık ellerinde hazır bir numuneyle müşterilerin karşısına çıkabildiklerini söylüyor. Sarı, “Hazır numuneyle müşterilerimizin karşına çıkmak görüşmelerimizin seyrini değiştirdi” diyor.

2012 yılında sargılı devre elemanları, daha yaygın bilinen adıyla bobin üretimi için kurulan Core Elektrik, 3BFab’ın uzmanlığıyla 3 boyutlu yazıcıları ürün geliştirme sürecine dahil etti. Şirket, bu sayede yalnızca fikir veya çizimle değil, elle tutulabilen örnek tasarımlarla müşterilerinin karşısına çıkabiliyor.

Core Elektrik Genel Müdürü Emre Sarı, bu aşamada 3 boyutlu yazıcılardan nasıl faydalandıklarını şöyle açıklıyor: Şirketimizde ürün geliştirme süreci müşteriden numune talebi gelmesiyle başlar. Ardından üretim için parametreler belirlenir. Bobinlerin bacaklama sistemi olmadığı için bunlara plastik kutu yapmamız şart. Üç boyutlu yazıcılar burada devreye giriyor. Böylece müşteriye takıp deneyebilecekleri, gerçek bir numune sunabiliyoruz.”

Sarı, daha önce müşteriden numune isteği geldiğinde üç boyutlu tasarım yapıp müşteriyle paylaştıklarını, ama bu dosyaları her müşterinin açamadığını ifade ediyor. “Bazen iki boyutlu çizimler gönderip kalıplamaya bu şekilde girmek durumunda kalıyorduk” diyor Sarı. “Bu da kalıplamada birçok problemi beraberinde getiriyordu. İş kalıbın çöp olmasına kadar gidiyordu. 3 boyutlu yazıcı sayesinde artık müşterinin önüne numune koyabiliyoruz. Müşteriyle görüşmemize hazırladığımız bir numuneyle gidersek görüşmenin seyri çok net bir şekilde değiştiriyor. Yapabiliyoruz demekle yaptık demek çok farklı şeyler.”

3 boyutlu yazıcıların çok ucuz olmamakla birlikte ulaşılamaz olmadığının da altını çizen Sarı, 3BFab’dan aldıkları hizmeti de şu şekilde değerlendiriyor:
“Genç bir şirket olan 3BFab bu konuda bize çok yardımcı oluyor. Teknik destek konusunda bizi hiç yalnız bırakmadılar. Ürünlerinin arkasında duruyorlar. Türkiye şartlarında en çok ihtiyacımız olan bu.”

Siz de sektörünüzde fark yaratmak ve benzer bir başarı hikayesinin kahramanı olmak isterseniz, 3BFab ile iletişime geçebilirsiniz.