Aydınlatma kontrol sistemleri özelinde müşterilerinin beklentilerine uygun çözümler sunan RTM Elektronik, aradığı hız ve deneyimi 3BFab’ın sunduğu çözümlerde buldu.

Temelleri 1992 yılında atılan ve 25 yıldır aydınlatma kontrol sistemleri üzerine çalışan RTM Elektronik’in çalışmalarının önemli bir bölümünü müşteriye özel projeler oluşturuyor. Şirket son birkaç yılda endüstri 4.0 akımının yaygınlaşmasıyla birlikte daha çağdaş ve yenilikçi ürünler geliştirmeye başlamış. Bir yandan gelişen teknolojiye uyum zorunluluğu, bir yandan müşterinin özel ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen bir hizmet anlayışı oldukça zor bir kulvara karşılık geliyor.

Şirketin Ar-Ge Direktörü Kenan Özdemir, özelleştirilmiş projelerin bazı sancıları olduğunu dile getiriyor. “Bu şekilde çalışmanın özellikle Ar-Ge ve imalatta bazı sıkıntıları var” diyor Özdemir. “Hemen her projede yeni bir ürün ihtiyacı duyuyoruz. Bunu yaparken mümkün olduğu kadar az maliyetle müşteriyi en üst düzeyde tatmin etmeniz lazım. Neyse ki bu alanda 3 boyutlu yazıcılar imdadımıza yetişti. Bu sayede 1 hafta içinde müşterinin istediğine yakın bir ürün sunabilecek yeteneğe ulaştık. Böylece daha ilk haftada müşterinin istediği şeyin gerçekten bu olup olmadığını görüp, projenin başında düzeltme veya tamam kararı alabiliyoruz.”

Özdemir’in dikkat çektiği bir diğer nokta da bu şekilde çalışmanın elektronik tasarım ve fiziksel tasarım arasındaki örtüşmezliği oradan kaldırması. Müşterinin görsel beğenisi önemli ama ürünün aynı zamanda fonksiyonel olması gerekiyor. “Eskiden çıktıları kağıt üzerine alıp kalıp tasarımları yapıyorduk. İş son haline geldiğinde çalışmayan, görsel sorunu olan ürün ortaya çıkarsa aylarca yapılan çalışma boşa gidiyordu” diyor Özdemir. “Süre çok uzundu, müşterinin hevesi kaçıyordu. Dışa bağımlılığımız çok fazlaydı. 3 boyutlu yazıcılarla tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırdık. Artık 3 boyutlu çıktıyı işlemden geçirerek son ürüne yakın bir hale getirebiliyoruz. Elle tutulur ve fonksiyonel parçalar sayesinde ürün müşteriye hitap edecek mi, montajda yerine oturacak mı, tasarımla örtüşecek mi pek çok şeyi kısa sürede görebiliyoruz.”

Kenan Özdemir, son olarak 3BFab’ın hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getiriyor:

“Satın aldığımız Zortrax marka yazıcıyı 2 yıldır aralıksız kullanıyoruz. Bizim için bir araba kadar değerli. Cihazla bir kez sorun yaşadık, gününde çözüldü. İki yıldır aralıksız çalışan bir makinenin sorunun bu kadar hızlı çözülmesi çok önemli. Sundukları hizmetten çok memnunuz.”

  • http://www.mobilyaodasimodelleri.com Mobilya Modelleri

    İlgi çekici ve duyarlı paylaşımlarınız için çok teşekkürler.. Sizi bütün sosyal ağlardan beğenerek takip ediyorum

    Mobilya Modelleri
    Mobilya Fiyatları