1.Dantel

3D Yazıcı

Bir kere o 3D yazıcı bomboş öylece bir yere konamaz. Salonun başköşesinde üzerinde 3D yazıcıdan taze çıkmış danteliyle önce komşulara bir hava atılacak!

Sonra dantel örneği çoğaltılacak, farklı örneklerle değiş tokuş edilerek altın günlerinin şenliğine şenlik katılacak!

2.Terlik

3D Yazıcı

Sonra en önemli ve ilk icraat tabiki yıllar içinde kullanılmaktan yıpranmış ve daha etkilisine ihtiyaç duyulmaya başlanan anne terliği!

3.Mutfak Gereçleri

3D Yazıcı
Parmak Koruyucu, Sünger Standı, Bıçak Standı, Limon Sıkacağı, Kurabiye Kalıbı, Katı Yağ Kesici

Tabiki pratik zekasını heryerde konuşturan annemizin en vazgeçilmezlerinden birisi de 3d yazıcı ile basacağı mutfak gereçleri olacaktır.

4.Ölçü Kabı

3D Yazıcı

Mutfakta işler hiç bitmez ama kolaylaştırmanın yolu artık elinde! 3D Yazıcıyla üretilmiş ölçü kapları karşınızda!

5.Bakkal Çırağı

3D Yazıcı

Annelerimizin sosyal ağındaki vazgeçilmez çözüm ortağı bakkal çırakları için de elbet bir çözümü var. Bir sürü siparişi uzaktan kumanda edebilecekleri 3D yazıcı ile üretilmiş bu quadcopter’i nasıl buldunuz?

6.Sepet

Bu da ”Ben helikopterle uğraşamam” diyen, bakkalın çırağı Mehmet’i  çok seven anne…

Şaka bir yana bir anne 3D Yazıcı ile ne yapar bilemeyiz fakat bir anne 3D Yazıcı ile nasıl mutlu edilir bunu çok iyi biliyoruz.

İlk kez annesine iki eliyle sarılabildi…

3d yazıcı

“Bana ilk defa iki eliyle sarıldığında, hiç bırakmak istemedi” diyor 6 yaşında protez eline kavuşan Alex’in annesi. Onun için bu anneler gününde daha anlamlı ne hediye verilebilirdi?

Artık nefes alabiliyor…3d yazıcı

Bir annenin yaşadığını ancak başka bir anne anlayabilir. Hayatını kaybetmek üzere olan 6 haftalık bebeği kurtaran 3D yazıcının yarattığı duyguyu da ancak anneniz hissedecektir! Zayıf bronş tanısıyla doğan Kaiba bugün 3 yaşında ve 3D yazıcıyla özel üretilmiş hava yolu ateli sayesinde artık kendi başına nefes alabilir duruma geldi.

 Artık daha rahat hareket edecek…

3d yazıcı

Emma Doğumsal artirogripoz multipleks rahatsızlığı (Kasların güçlenmesini engelleyen bir hastalık) olan dünyadaki binlerce çocuktan yalnızca biri ama belki de en şanslısı! Annesinin yoğun araştırmaları sonucunda kendi bedenine uygun bu aparatla artık istediği gibi hareket edebiliyor. 3D yazıcılardan önce CNC kullanılarak yapılan fakat boyutları bu kadar küçültülemeyen ve maliyeti oldukça yüksek olan bu aparat 3D yazıcıda Emma’ya özel basıldı.

Iron Man kadar güçlüyüm…

3d yazıcı

Sanırız fazla söze gerek yok, gözlerindeki mutluluğa baksanıza!

Anne ben buradayım…

3d yazıcı

3d yazıcı

Görme engelli bir annenin de Ultrasonda görünen bebeğini hissetmesi kadar değerli bir an olabilir mi?

Tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutlarız! İyiki varsınız :)

 

  • http://www.sevimlibakkal.com musa sevindik

    Yazı içerisindeki resimler gözükmüyor bilginize …