Eğer 3D yazıcınız arızalanırsa ve kendiniz sorunu çözemezseniz hemen yerelinizdeki 3D yazıcı tedarikçileri veya varsa Makerspace ile bağlantıya geçip yardımcı olabilecek birini aramaya koyulursunuz. Artık, Makerbot Avrupa, bu müşteri hizmetini resmi olarak, 8 farklı “Makerbot Yetkili Hizmet Merkezi” ile hayata geçirdi.  Makerbot müşterileri bundan sonra 12 ay boyunca MakerBot Avrupa garantisinde ve Avrupa “Makercare” koruma planı çerçevesinde, 3D Yazıcı hakkında hizmet alabilecekleri bir merkeze sahip.

3D Yazıcı Hizmet Merkezi’nde Türkiye’den tek isim 3bfab!

Makerbot Avrupa merkez ofisi, Almanya’nın Stuttgart kentinde, Makerbot Ürün uzmanları tarafından seçilen sekiz distribütör, detaylı bir sertifika programına tabi tutularak Makerbot’un ilk resmi “Hizmet Merkezi” unvanını aldı.  Hem distribütörlük başarısı hem yeterli teknik donanım, bilgi ve işgücüne sahip olması nedeniyle seçilen bu 8 merkezde artık Makerbot kullanıcıları yerel bir hizmet merkezine sahipler.

3D Yazıcı teknik yeterlilik üzerine verilen sertifika programına üç kişilik bir ekip ile katılan 3bfab verilen tüm eğitimleri başarıyla tamamladı. Eğitim sonunda yapılan bireysel yarışmada ilk üçü kimseye kaptırmayan 3bfab ekibi bu konudaki beceri ve yetisini tescillemiş oldu. Türkiye’den sadece 3BFAB’ın seçildiği merkezler arasında,  Avusturya, Fransa, Belçika, Polonya, Slovenya, İspanya ve İsviçre yer alıyor.

3D Yazıcı
3bfab Teknik Ekibi Birincilik kupası

Makerbot Avrupa Operasyon Başkan yardımcısı Valentin Storz, konu hakkında “Makerbot Yetkili Hizmet Merkezlerinin kurulumunun tamamlanmasından memnuniyet duyuyoruz. İnanıyoruz ki Makerbot Avrupa ve Hizmet Merkezlerinin yakın teması sayesinde müşterilerimiz en doğru kullanıcı deneyimini yaşayacaklar. Tüm Avrupa’da müşterilerimize hızlı ve kolay ulaşılır böyle bir sistemi kurduğumuz için çok mutluyum” dedi. Makerbot’un Kuzey İtalya’da açtığı İnovasyon Merkezi sonrası bu hizmeti de Avrupa’da müşteri farkındalığını oldukça geliştirecek.

3D Yazıcı artık bugünün dünyasında vazgeçilmez üretim araçlarından birisi haline geliyor. Bu durum elbetteki beraberinde bu teknolojiyi daha verimli kullanabilme gerekliliğini beraberinde getiriyor. Dolayısı ile teknolojiyi çok iyi tanımak ve 3D Yazıcı teknolojisinin çok daha verimli kullanımını arttırmak lazım. Bütün bunlar göz önüne alındığında sektörde sadece makina üreticisi veya satıcısı olmanın yanında, kullanıcılarınıza en iyi hizmeti sunmak da çok önemli. 3bfab teknik ekibi bu anlamda hem bütün sorularınıza yanıt veriyor hem de hazırladığı içerikler ile eğitim konusunda da kullanıcılar ile önemli bilgi paylaşımlarında bulunuyor. Teknik destek ekibine ulaşmak ise çok kolay bunun için destek.3bfab.com  adresine giriş yapmanız yeterli. 3D Yazıcı kullanan veya bu alana meraklı olan herkesi bekleriz!