12 – 14 Haziran 2015 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze Ve Kültür Sitesinde ikincisi gerçekleştirilen 3 Boyutlu Baskı Teknolojileri ve Endüstriyel Tasarım Fuarı yine katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı. İlki Şubat ayında organize edilen fuarın, ikincisi de 3D Printing sektörünün öncü firmalarının yanı sıra, hammadde ve baskı hizmetleri veren kuruluşların katılımı ile gerçekleşti.

Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleşen fuar 3 gün boyunca meraklıların ilgi odağı oldu. 7’den 70’e her yaş grubundan üretici, tasarımcı ve maker bu fuarda buluşarak 3D Baskı teknolojilerini yakından tanıma fırsatı buldu. İlk günden itibaren yoğun ilgi gören fuara basın da  geniş yer verdi.

3D Print Expo Turkey Harbiye’de gerçekleştirildi!

Aralarında, 3D Baskı, tasarım, tarama ve hammade firmasının yer aldığı fuarda 3BFAB standı yine en çok ilgi gören standlardan birisi oldu.

3D Print Expo

Fuar katılımcılarına özel indirim kampanyasını hayata geçiren 3BFAB, standında hem teknolojileri tanıttı hem de 3D Printing eğitimlerine katılmak isteyenler için oniine seminer kaydı aldı.

3D Print Expo fuarı

2. 3 Boyutlu Baskı Teknolojileri ve Endüstriyel Tasarım  Fuarı’nda ayrıca Bilgi üniversitesi akademisyenlerinden Levent Erden, 3BFAB CEO’su Hakan Güzelgöz ile 3D Printing hakkında bir söyleşi yaptı.

3D Print Expo

“İstanbul Kafası” isimli programın 53. Bölümünde yayınlanan söyleşiyi linke tıklayarak  izleyebilirsiniz.

İkincisi de geride kalan fuar Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor. Organizatörler bu etkinliğin daha da yaygınlaşarak geniş kitlelere ulaşması amacıyla çalışmalara devam ediyorlar. Bu kapsamda fuarın 3.’sünün de 2015 yılı içerisinde organize edilmesi bekleniyor. Bu ve benzeri etkinliklerin daha da geliştirilmesi Türkiye piyasasında yeni olan bu teknolojinin bilinirliğinin artması anlamında büyük önem taşıyor.