Makerbot Digitizer 3 boyutlu tarama ile işlem tersine dönüyor. Dijital ortamda 3 boyutlu çizim yapmak yerine, zaten 3 boyutlu olan objeleri dijital ortama geçirin!

Digitizer, Makerbot’un 3 boyutlu tarayıcılara kendi tarzında basit, kolay kullanımlı ve eğlenceli yaklaşımı. Makerbot Digitizer 3 boyutlu tarama cihazını kullanarak çevrenizdeki gerçek objeleri, vazoları, oyuncakları ve daha önce print ettiğiniz objeleri taratabilir dijital ortamda üzerilerinde değişiklik yapabilirsiniz daha sonra 3 boyutlu tarayıcınızı kullanarak tekrar gerçek objelere dönüştürebilirsiniz. Gerçekle dijital dünya arasında geçiş hiç bu kadar kolay ve hızlı olmamıştı sizce de bu ışınlanmaya benzemiyor mu?

3 Boyutlu Tarama artık çok kolay!

Makerbot Digitizer 3 boyutlu tarama sistemi, 3 bölümden oluşuyor. Taratacağınız objenizi koyduğunuz 360 derece dönen tabla, objeyi gören kamera ve kameranın her iki yanında bulunan ve kameranın derinliği okumasını sağlayan lazerler. Digitizer’ı kullanmak için Makerware Digitizer’ı bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. Makerware Digitizer tarama sürecinde size yapmanız gerekenleri adım adım izletiyor. Objenizi tablaya koymanız, objenin yüzey rengini(parlaklığını) belirtmeniz taramaya başlamak için yeterli.

3 boyutlu tarama

Tekli tarama 9 dakika sürecektir bu süreçte tabla objenizi, ekseni etrafında 360 derece döndürecek kamera da lazerler yardımıyla objeyi tarayacaktır. Siz de objenizin taranan kısımlarını Makerware Digitizer ekranından görebileceksiniz. Ayrıca Makerbot Multi-scan özelliğini kullanarak objenizi birçok açıdan tarayabilir daha sonra bu taratılmış kısımları birleştirebilirsiniz.

Makerbot Digitizer Multi-Scan

Objenizin kırılan bir parçasını yeniden oluştururken veya var olan 3 boyutlu bir objede kendi değişikliklerinizi yapabilmek için masaüstünüzdeki 3 boyutlu tarama cihazınız Makerbot Digitizer!