3 Boyutlu teknoloji, kullanım alanı olarak sadece prototipleme veya maket ile sınırlı kalmayacağını daha en başından hissettirmişti. Makerbot’un başrolde olduğu bu uygulama alanında en önemli unsur ise Aşk!

Malum sevgililer günü yaklaşıyor, bu özel günde sevgilimiz olsun veya olmasın romantik dakikalar geçirmek isteyenlerdenseniz sizi sevimli oyuncakların dünyasında geçen bir aşk hikayesini izlemeye davet ediyoruz.

Blank: Vinylmation Love Story” Disney interactive ekibi tarafından yaratılmış, stop motion bir kısa animasyon filmi. Google Play’de yayınlanan bu sevimli aşk hikayesinin en ilgi çekici yanlarından birisi de filmin ortaya çıkışında 3 boyutlu yazıcıların kullanılmış olması.

3 Boyutlu Yazıcı, bu kez aşk için üretti!

3 boyutlu yazıcı
Blank: Vinylmation Love Story

Bu hikayeyi burada yazdığımıza göre bu işin bu kadarla kalmadığını tahmin edersiniz. İşin içinde 3 boyutlu baskılar da var ve üstelik baskı kısmının başrolünde Makerbot yer alıyor! Filmde gözüken Tren ve vinçler 3 boyutlu basılmış. Küçük, orta ve büyük ölçekli  trenler ve birkaç vinç Makerbot Replicator 2 ile basılmış. Disney interactive ekibi 3 boyutlu basılmış bu modelleri izleyiciye farkı hissetirmeden çeşitli setlerde kullanmış.

Blank, herkesin rengarenk olduğu bir dünyada fabrikadan renksiz olarak çıkmış bir ayıcık. Filmde gerçek aşkı bulması ve içine girdiği maceralar ona kendini ifade etmeyi ve rengini bulmasını öğretiyor.

Disney 3 boyutlu basılmış trenleri ve vinçleri film için boyayıp süslemiş, sonuçlar 3 boyutlu basılmış objelerin kolaylıkla pahalı, işçilik gerektiren modellerin ve sahne malzemelerinin yerini alabileceğini gösteriyor. Biraz artistik ayarlamayla ve birazcık da boyayla, Makerbot’la basılmış objeler kamera karşısına geçmeye hazırlar.

“3 boyutlu baskılar uzun süredir filmlerde ve özel efektlerde kullanılıyor” diyor Makerbot’un CEO’su Bre Pettis “Ancak 3 boyutlu basılmış parçaların son ürün olarak filmlerde kullanılması pek sık görülen bir durum değil. Disney’in Makerbot Replicator 3 boyutlu yazıcısında basılmış sahne ürünlerinin çok yönlülüğünü ve kalitesini farkına varması ve onları  filminde kullanması oldukça heyecan verici”.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, bu aşk hikayesinin sonunu merak ediyorsanız, içinizi ısıtacak bu keyifli filmi Google Play aracılığı ile indirip seyredebilirsiniz. Ayrıca 3D üretim teknolojileri ve kullanım alanları ile ilgili daha fazla bilgi için blog.3bfab.com adresini takip edebilirsiniz.